Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie na najlepszy strój związany ze światem „Doctora Who”!

Co to jest cosplay?

Cosplay to sztuka odtwarzania strojów znanych z popkultury lub tworzenia kostiumów nią inspirowanych. W tym przypadku mamy na myśli oczywiście przebrania związane z Doctorem Who – zarówno serialem, jak i jego spin-offami i wszelkimi produkcjami z innych mediów. Na konwentach i fanowskich zlotach zawsze można oglądać kunsztowne i pomysłowe stroje, za pomocą których fani dają wyraz swojemu zaangażowaniu – i przyciągają pełne podziwu spojrzenia. Jesteśmy pewni, że również na Whomanikonie takich osób nie zabraknie…

Jak będzie wyglądać przebieg konkursu?

Konkurs odbywać się będzie podczas pierwszego dnia Whomanikonu (w sobotę, 1 kwietnia). Wszystkich uczestników konkursu – oraz osoby zainteresowane ich strojami – zaprosimy na punkt programu o nazwie Konkurs Cosplay: prezentacja strojów. Zwycięzców ogłosimy o 18:00 – podczas punktu programu Konkurs Cosplay: finał.

Nie przewidujemy możliwości odgrywania rozbudowanych scenek, chodzi jedynie o to, żeby uczestnicy wiedzieli, że jesteś cosplayerem biorącym udział w konkursie, za kogo jesteś przebrana/y i jaki nasz numerek. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest pojawienie się na prezentacji strojów i krótkie przedstawienie się. Uczestnicy mają pełną swobodę prezentowania swoich strojów w czasie trwania konwentu – oczywiście w granicach rozsądku. :)

Kto wybierze zwycięzcę?

Nie wyznaczamy komisji, która będzie oceniać stroje – będą ją tworzyć wszyscy uczestnicy Whomanikonu. Przy akredytacji wraz z identyfikatorem każdy otrzyma oznaczoną karteczkę, na której będzie mógł wpisać numer cosplayu, który najbardziej się wam spodoba. Karteczkę wrzucicie następnie do specjalnej urny, która znajdować się będzie w samym sercu obiektu – o jej dokładnym umiejscowieniu poinformujemy bezpośrednio przed konwentem. Pod koniec pierwszego dnia konwentu organizatorzy komisyjnie podliczą głosy i ogłoszą, kto uzyskał ich najwięcej. Potem przyjdzie czas na nagrody, uroczyste uściski dłoni i macek oraz ogólną radość i pławienie się w sławie.

Jak wziąć udział w konkursie?

By wziąć udział w konkursie, należy spełnić następujące warunki:

– wypełnić formularz zgłoszeniowy w przewidzianym przez regulamin konkursu terminie,
– pojawić się w pierwszym dniu konwentu (w sobotę, 1 kwietnia) na jego terenie,
– odebrać przy akredytacji numer uczestnika,
– wziąć udział w punkcie programu Konkurs Cosplay: prezentacja strojów.

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zapraszamy do udziału!